Jak používat virtuální videorekordér Grabuj.cz

Používání Grabuj.cz je velice jednoduché, vše je snazší než pracné nastavování domácího videorekordéru nebo třeba softwaru k televizní kartě. V podstatě jediné, co musíte pro snadné nahrávání televizních pořadů udělat, je registrovat se.

Připravte si mobil a e-mailovou schránku

Registraci však věnujte pečlivou pozornost. Údaje vyžadované registračním formulářem je nutné vyplnit pravdivě. Funkční a správná e-mailová adresa a vaše telefonní číslo jsou při registraci nezbytností. Na e-mail vám zasíláme aktivační odkaz a na zadané mobilní číslo aktivační kód. Po otevření odkazu z e-mailu je nutné zadat do formuláře kód z textové zprávy.


Mobilní číslo nezadávejte do registračního formuláře v mezinárodním tvaru, postačí jeho devět číslic běžných při tuzemském telefonování. Na zahraniční telefonní čísla aktivační kód neposíláme, české telefonní číslo totiž slouží k ověření toho, že uživatel pobývá na území naší republiky, což je jedna z nutných podmínek pro využívání naší služby.


Pokud vám e-mail s aktivační odkazem nedorazí, zkontrolujte si nejprve svou složku nevyžádané pošty (spam). Pokud se ani zde zpráva od nás nenachází, zkuste celý proces ještě jednou a jesliže ani tehdy nebude úspěšný, kontaktujte nás na e-mailu podpora@grabuj.cz. To samé platí pro případ, že vám nedorazí SMS s aktivačním kódem.

Vyberte si pořad a nahrajte jej

Nahrávání pořadů je stejně jednoduché, jako procházení televizního programu. Stačí kliknout na záložku TV Program v horní ovládací liště naší služby. Zobrazí se program dostupných televizních stanic, zakliknutím políček v horní části nad programem si můžete zvolit zobrazení pouze těch stanic, které vás zajímají. Systém si bude toto nastavení pamatovat.


Automaticky se zobrazí program všech dostupných stanic pro tento den, v horní části obrazovky lze mezi jednotlivými dny přepínat. Pro nahrání najděte v programu pořad, který vás zajímá a klikněte na tlačítko + u jeho popisu. A je to.


Pořad bude automaticky nahrán a až pro vás bude připraven, sdělíme vám to e-mailem. Pořady si můžete k nahrání „zaklikat“ na jak dlouho dopředu chcete. Tedy, alespoň na takovou dobu, na kterou stačí náš televizní program. Pro dlouhodobé nahrávání je ideální najít pořady pomocí vyhledávacího políčka.

Zvolte si kvalitu nahrávání

Záznamy pořadů jsou datově náročné, pokud nepotřebujete záznam v plném rozlišení, můžete s položce Nastavení volit kvalitu požadovaného záznamu. Ta se nastavuje plošně a nastavení platí pro všechny v budoucnu nahrané pořady. Na výběr je krom plné kvality rozlišení poloviční nebo čtvrtinové. Pokud z nějakého důvodu potřebujete nutně zachovat u nahrávaných pořadů určitý poměr stran (4:3 nebo 16:9), lze jej nastavit taktéž.

Pořady přehledně

Nahrané pořady se nachází v sekci Moje pořady. Zde jsou řazeny přehledně podle data pořízení záznamu, nejnověji nahraná videa se nachází zcela navrchu seznamu. V této sekci také získáte stručný přehled o tom, kolik místa vámi nahrané pořady zabírají (a kolik místa vám tedy ještě zbývá), najdete tu celkový počet pořadů a informace o tom, kolik jich máte naplánováno k nahrání a kolik pořadů právě naše servery pro vás zpracovávají.

Nestíháte své oblíbené pořady?
Grabuj.cz pro vás má jednoduché řešení.
Jedním kliknutím si pořad nahrajete.
Podívat se na něj můžete kdykoliv.
Váš videorekordér se z obýváku přestěhoval na internet!

Od této chvíle již nepotřebujete domácí videorekordér. Grabuj.cz zastane jeho funkci s nebývalou elegancí. Už nemusíte hledat, jak nastavíte své video na nahrání oblíbeného pořadu.Stačí jedno kliknutí myší a pořad bude nahrán. Až jej naše servery zpracují, odešleme vám oznámení o tom, že je váš pořad připraven.